Leírás és Paraméterek
LPE Egyenes összekötő 20mm x 1/2" KM kúpos
A csepegtető idomok rendkívül fontos szerepet töltenek be az öntözéstechnikában. Lehetővé teszik, hogy az általunk használt csepegtető csövek és az azokat kiegészítő LPE csövek megfelelően legyenek szerelve, megosztva, elágaztatva és lezárva. A csepegtető idomok segítségével tudjuk csepegtető csöveinket szakszerűen szerelni, és elérni azt a célt, hogy a csepegtető csöveink a megfelelő helyen és időben adják le az általunk meghatározott vízmennyiséget. Továbbá alkalmasak arra is, hogy esetleges meghibásodás (pl. kilyukadás) esetén a csepegtető cső bizonyos szakaszait javítsuk, pótoljuk és karbantartsuk. A csepegtető idomoknak több fajtája is létezik.
Egyenes idomokat használunk a csöveink meghibásodása esetén, vagy ha a későbbiekben a már meglévő csövet toldani szeretnénk - ilyenkor nem szükséges az egész csőrendszert kicserélni, hanem egy egyszerű egyenes idommal hozzáillesztjük az új csövet a már meglévőhöz.
A T-idomok és könyökidomok a csövek irányváltoztatásánál, valamint elágaztatásánál játszanak fontos szerepet. A T-idomok segítségével három csövet, a könyökidomok segítségével két csövet tudunk összeilleszteni.
A csepegtetés az öntözésnek az egyik legeffektívebb és legvíztakarékosabb módja. Nagyon régi időkre nyúlik vissza ez a technológia és az elmúlt időkben még inkább kiforrotta magát, hogy növényeinket otthon a lehető legnagyobb hatékonysággal öntözhessük.
Miért ilyen célravezető csepegtető rendszert és különböző csepegtetőidom alkatrészeket alkalmazni? A csepegtetés által a víz pontosan oda jut, ahová annak kell, a növény felszívja a talajból a csöveken található lyukakhoz igazított gyökérrendszerén keresztül a vizet. Nem pazarlunk el semmit, semmi sem szivárog el fölöslegesen a talajba. Ezen felül pedig a levegőbe sem párolog el a víz. A szórófejek bár nagyon hatékonyak manapság és modern technológiát és innovatív megoldásokat alkalmaznak, mégiscsak a levegőbe juttatják a vizet, mielőtt az a pázsitra hullik. A levegőből viszont sok elpárolog belőle, így a csepegtetés egyes növénytípusok, növénysorok, veteményesek esetében sokkal kifizetődőbb alkalmazása az öntözésnek.
Csepegtető idomok kiválasztásánál a következő fizikai paraméterekre kell odafigyelnünk: a menetekre (külső, vagy belső), illetve a csövek átmerőjére. Figyeljünk hát az illesztéseknél és az LPE csövekkel való szerelésnél a fizikai méretekre, hogy minden csepegtető idom méretben és illesztésben passzoljon egymáshoz. Természetesen az sem óriási probléma, ha valahol elszámoljuk magunkat, hiszen bővítő és szűkítő toldók segítségével könnyedén képezhetünk átmenetet különböző átmérőjű elemek között.