Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü
Ár:
3.775 Ft
Menny.:db

Netafim gomba lyukasztó szerszám

Ár:
3.775 Ft
Menny.:db
Elérhetőség: 100001 db raktáron
Gyártó: Netafim
Szállítási díj: 1.760 Ft
Várható szállítás: 2025. április 04.
Szerezhető hűségpontok: 38
  • 4mm-es gombákhoz
  • 4mm-es mikroidomokhoz

Leírás és Paraméterek

A zárt csövet kilyukasztjuk, majd a lyukba belepattintjuk a 4 mm-es mikroidomokat vagy csepegtető gombákat.

A képeken látható termékeket változó formában szállíthatják a gyártók (egyenes vagy hajlított nyelű) viszont funkcionalitásában mindegyik kifogástalan és 4mm-es bemenetű mikroidomokra és csepegtető gombákra használható!

A csepegtető cső az öntözéstechnika egyik legegyszerűbb, ám mégis leginnovatívabb megoldása. Feladata, hogy a rendelkezésre álló vizet takarékosan és egyenletesen odajuttassa, ahol a növénynek szüksége van rá. A csepegtető cső hálózatot az egyedi növények, növénysorok, sövények, veteményeskertek egyedi vízellátásra használjuk. Ha a csepegtető csövet szakszerűen a növényektől megfelelő távolságra helyezzük el, a növény úgy alakítja ki gyökérrendszerét, hogy a kijuttatott vízből egy csepp se vesszen kárba. A gyártó az adott méretben kétféle vízadagolású típust hoz forgalomba (2 liter/óra, 4 liter/óra). A csepegtető csövek felépítésükben abban különböznek más öntöző csövektől, hogy 33 centiméterenként lyukak találhatóak rajta - ezek a lyukak hivatottak a víz kijuttatására.

A mikroöntözés és a csepegtető csövek használata rendkívül régi időkre nyúlik vissza és már korán felismerték, hogy ezzel a módszerrel bizonyos helyzetekben, bizonyos növénytípusokat a lehető legeffektívebben lehet öntözni. A legvíztakarékosabb módja a növény vízhez juttatásának és ennek több oka is van.

Egyrészt a csepegtetéses módszerrel nem párolog el a levegőbe víz. Míg szórófejek alkalmazásával a levegőbe kijutó víz egy része elpárolog, addig a földre adagokban szivárgó víz esetében ez nincsen így. Ráadásul egy precízen beállított csepegtető csőhálózat pont annyi vizet fog leadni, amekkorára annak a növénynek, vagy növénysornak éppen szüksége van.

Így pedig el is érkeztünk a takarékosságának a második eleméhez, ami pedig az, hogy mivel ahogy már fentebb említettük, a növény a föld alatt a gyökerét a csőhálózathoz alakítja és az azon található lyukakhoz, nem fog tehát fölöslegesen víz elfolyni, felszívódni a talajba.

Egy-egy csepegtető cső, vagy csepegtető idom telepítésénél arra ügyeljünk, hogy az illesztéseket alaposan húzzuk meg, nehogy a víznyomás lerúgja a csövet. Szokás is a rendszer elejére egy nyomáscsökkentőt telepíteni, a csepegtető rendszerekben ugyanis nincs akkora nyomás, mint a hálózat többi részén.

Ez a módszer rendkívül alkalmas parkokban, közterületeken, növényházakban, illetve dísznövények esetében az öntözésre.